bdg-web2e

Szanowni Państwo.

Z ogromną przyjemnością przedstawiam Państwu rodzinne miejsce ogromnej przyjaźni z psem

Bordergold Border Collies FCI. 

Wielka przyjaźń z psami najwspanialszej rasy border collie od 2002 roku.

Cóż znaczy życie bez psa...Bez jego najszczerszej przyjaźni i nieskończonej miłości... Bez oczu, które wciąż w Nas wpatrzone zrobią dla Nas wszystko, w zamian za zawsze dobre, miłe słowo, uśmiech, życie bez kłopotów i wspólne przytulenie. No właśnie... .Dla Nas jedna z najpiękniejszych rzeczy w życiu jak mogła Nas spotkać, móc przebywać i żyć w towarzystwie psów.

Moja historia i przygoda życia z psami rozpoczęła się w dniu moich urodzin, kiedy to na świecie przywitał mnie sznaucer olbrzym-Haga, a później Ares, Kajtek, Aga, Czarek, zajączki i ptaszki, które wciąż ratowali Nasi ukochani rodzice i dziadkowie, ludzie bardzo kochający zwierzęta. Moja przygoda życia z psami rasy border colie rozpoczęła sie w roku 2002 , kiedy to do mojego domu przybyła moja ukochana suczka Border colie Pami. Suczka pochodziła z najlepszej hodowli w owym czasie w Polsce i  pochodziła ze wspaniałego skojarzenia cudownych psów słynnego  Arisa z Cesalky  i Carmen Czechmate. Aris byl najbardziej utytuowanym psem trialowym w Polsce, Mistrzem i Vicemistrzem Polski w pasieniu. Aris był pierwszym w Polsce psem, który uzyskał certyfikat użytkowosci. Ci,  którzy znaja historię border colie w Polsce wiedzą o czym piszę.  Naszą najpiękniejszą wieź, Nasze dni,  które z nią spędziłam i wspólny czas, który był Nam dany nie można opisać żadnymi słowami.To własnie dzęki Pami poznałam tak wspaniałą rasę psów, tak niesamowity, człowieczy charakter, możliwosć wielkiej, prawdziwej, emocjonalnej więzi i wielkie szczęscie jakie może dać przebywanie z psem.  A potem już Pami czekała na świecie na Naszą córeczkę, malutką Julię. Może nazwę to wszystko jako WIEKIE SZCZĘSCIE I OGROMNY DAR  za prawdziwy szacunek, przyjaźń, szczery uśmiech, wszelką pomoc, zrozumienie, niesamowitą wrażliwość, cierpliwość i pokorę w stosunku do zwierząt.

Jeden z najlepszych hodowców na świecie z Australii zaufał Nam tak bardzo i tak bardzo Nas decenił jako ludzi, że zgodził się na wysłanie do Nas do Polski do Naszej hodowli BorderGold cudownej suczki Hagen. To był jeden z najpiękniejszych  dni w Naszej hodowli. Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Lauren Sommers za tak wielkie zaufanie do Nas i za możliwość wprowadzenia do Polski nowej jakości Border Collie. Psy przepiękne, niesamowita, długa,  gęsta szata, wspaniała jakość włosa, mocna głowa, mocny kościec, piekna anatomia, niskie na łapach, wspaniały, długi , nisko osadzony ogon, niesamowite , naturalne osodzone uszy. I ten nie do opisania CHARAKTER - pies rodzinny, kochajacy ponad życie swoją rodzinę, opiekuńczy, wrażliwy, kochający podróże, morze, góry i wszytsko to co kocha jego rodzina. Pies bardzo poddatny na edukację, uczy sie wszystkiego bardzo szybko. Absolutnie obalam mit o Border Collie, które nie dają Nam spokojnie żyć, ponieważ ciągle muszą coś robić, ciągle muszą pracować, wciąż uprawiać sporty itp. Tak, owszem linia pracująca Border Collie TAK, ale NIE NASZA LINIA. Żaden Nasz pies, a mamy ich bardzo dużo nie ma takich cech. Każdy Nas piesek jest doskonale wychowany , bardzo szczęśliwy z Nami i każdy ma zapewnione wszystko co jest dla niego najważniejsze , to znaczy: najlepsze jedzenie, spacery, wybiegi, zabawy, edukacje, przebywanie w domu i w ogrodzie, w parku,w lesie, na łace, na wakacjach, nad morzem, w górach, nad jeziorem,  w łożeczku , na kanapie, na fotelu i ma mnóstwo przytulania, całowania i rozmowy każdego dnia i przez cały dzień. I każdy piesek ma jeszcze coś bardzo ważnego - spokój w głowie i na duszy, relaks i wielką miłość i szacunek od Nas. I każdy ma swojego przewodnika, który go prowadzi mądrze i spokojnie przez życie.  Wszystko zaleźy od wychowania pieska od maleńkiego szczeniaczka. Wszystko zależy od Nas.Tak jak wychowamy szczeniaczka , z takim  juniorkiem , a później z dorosłym pieskiem bedziemy iść przez życie, a życie to musi być dobre i dla Państwa i dla pieska. My jako hodowcy wykonujemy potężną pracę doskonale socjalizując maluszki, pokazując im wszystko co możliwe i przezwyczajając go do wielu dźwięków i sygnałów, muzyki, policji, straży pożarnej, samochodów, obcych ludzi-męźczyzn i kobiet oraz dzieci i wielu innych. Pieski też mają swoje zoorganizowane życie, które bardzo lubią, wiedzą kiedy jest zabawa, kiedy jest jedzenie oraz , że po każdym jedzeniu jest odpoczynek. Maja swoją toaletkę i tylko tam idą siusiu i kupkę. Wystarczy wszystko dobrze pokazać i zoorganizować, aby bylo w sposób najłatwiejszy zrozumiałe dla maluszka i to wystarczy. Trzeba byĆ poprostu dobrym, cierpliwym, odpowiedzialnym człowiekiem i przewodnikiem. Odpowiedzialność ponad wszystko i prawdziwe wielkie serce. One mają tylko Nas. Tego się nie da nauczyć, takim człowiekiem się jest, a nie bywa i tylko takich ludzi i rodzin zawsze poszukuję dla Naszych cudownych i wyjątkowych szczeniąt z tak uniklanych linii świata.

Szanowni Państwo.

Psy wiele mnie w życiu nauczyły, uwielbiam jak drepczą za mną całe dnie, byle tylko być ze mną. A ja tęsknie za Nimi bardzo nawet jeśli są tuż obok mnie... .Hodowlą psów zajęłam się z wielkiej pasji, z wielkiej miłosci do psów i z wielkiej odpowiedzilanoci za psy.

Jest dla mnie ogromną przyjemnością móc podzielić się z Państwem moją wiedzą, którą zdobywam wiele lat, moim długoletnim doświadczeniem w przebywaniu z psami, w zrozumieniu psów, w edukacji psów, we wspaniałym szkoleniu psów, które tak naprawdę jest możliwe tylko wtedy istnieje ta ogromna więź pomiędzy psem a człowiekiem. Tylko wtedy wspólna nauka, zabawa, czas i  oparte na zrozumieniu wspólne życie jest spełnieniem.

Mam też wielką nadzieję, iż uda mi sie przekazać Państwu moja wielka pasję zrozumienia z psem opartą na wielkiej wspólnej więzi już z małym szczeniakiem czyli w okresie tak naprawdę najważniejszym. Dlatego jako specjalizację obrałam sobie szkolenie szczeniąt.

Nasza praca Naszą pasją, a Bordergold to prawdziwe miejsce , prawdziwej przyjaźni człowieka z psem, tej najlepszej , która zawsze będzie trwać... .

Zapraszam Państwa najserdeczniej do Nas. Zapraszamy do Menu TRENERZY, aby poznać Nas lepiej.
Profesjonalna Hodowla Border Collies Poland - unikalne linie Border Collie na świecie. 

mgr Izabella Stępniowska

Technik weterynarii.

Trener psów

19237879 1716111268683808 2167527663348744255 o

  89596740 2265708983724031 5025132326393217024 n

125358049 2450689421892652 8109864256706669457 n