Hodowla Bordercollie

Hodowla psów Border Collie

Wielka przyjaźń z psami najwspanialszej rasy border collie od 2002 roku.

125358049 2450689421892652 8109864256706669457 n

Właściciel hodowli Border Collie Izabella:


1. Technik weterynarii.
2. mgr.ekonomii.
3. Instruktor szkolenia psow.
3.Właściciel szkoły i przedszkola dla psów BorderGold.
4.Certyfikowany Dogterapeuta z psem    asystentem dogterapii dla
   dzieci i dorosłych.
5.Uczestnik wielu warsztatów z dziedziny kynologii od wielu lat. Nadal w trakcie dalszych    szkoleń.
6. Jedyna hodowla w Polsce,  ktora importowała psy z najbardziej elitarnych linii psów Nahrof z         Australii.
7. Właściciele hodowli ludzie ponad życie kochający zwierzęta.

Łukasz
Instruktor szkolenia psów.
Miłośnik IGP i pracy użytkowej z psami.Moja przygoda życia z psami rasy border colie rozpoczęła sie w roku 2002 , kiedy to do mojego domu przybyła moja ukochana suczka Border colie Pami. Suczka pochodziła z najlepszej hodowli w owym czasie w Polsce i  pochodziła ze wspaniałego skojarzenia cudownych psów słynnego  Arisa z Cesalky  i Carmen Czechmate. Aris był najbardziej utytuowanym psem trialowym w Polsce, Mistrzem i Vicemistrzem Polski w pasieniu. Aris był pierwszym w Polsce psem, który uzyskał certyfikat użytkowosci. Ci,  którzy znaja historię border colie w Polsce wiedzą o czym piszę.  Naszą najpiękniejszą wieź, Nasze dni,  które z nią spędziłam i wspólny czas, który był Nam dany nie można opisać żadnymi słowami.To własnie dzęki Pami poznałam tak wspaniałą rasę psów, tak niesamowity, człowieczy charakter, możliwosć wielkiej, prawdziwej, emocjonalnej więzi i wielkie szczęscie jakie może dać przebywanie z psem.  Może nazwę to wszystko jako WIEKIE SZCZĘSCIE I OGROMNY DAR  za prawdziwy szacunek, przyjaźń, szczery uśmiech, wszelką pomoc, zrozumienie, niesamowitą wrażliwość, cierpliwość i pokorę w stosunku do zwierząt.

Border Collie - historia naszej hodowli

Jeden z najlepszych hodowców na świecie z Australii zaufał Nam tak bardzo i tak bardzo Nas decenił jako ludzi, że zgodził się na wysłanie do Nas do Polski do Naszej hodowli BorderGold cudownej suczki Hagen. To był jeden z najpiękniejszych  dni w Naszej hodowli. Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Lauren Sommers za tak wielkie zaufanie do Nas i za możliwość wprowadzenia do Polski nowej jakości Border Collie. Psy przepiękne, niesamowita, długa,  gęsta szata, wspaniała jakość włosa, mocna głowa, mocny kościec, piekna anatomia, niskie na łapach, wspaniały, długi , nisko osadzony ogon, niesamowite , naturalne osodzone uszy. I ten nie do opisania CHARAKTER - pies rodzinny, kochajacy ponad życie swoją rodzinę, opiekuńczy, wrażliwy, kochający podróże, morze, góry i wszytsko to co kocha jego rodzina. Pies bardzo poddatny na edukację, uczy sie wszystkiego bardzo szybko. Absolutnie obalam mit o Border Collie, które nie dają Nam spokojnie żyć, ponieważ ciągle muszą coś robić, ciągle muszą pracować, wciąż uprawiać sporty itp. Tak, owszem linia pracująca Border Collie TAK, ale NIE NASZA LINIA. Żaden Nasz pies, a mamy ich bardzo dużo nie ma takich cech.

Każdy Nas piesek jest doskonale wychowany , bardzo szczęśliwy z Nami i każdy ma zapewnione wszystko co jest dla niego najważniejsze , to znaczy: najlepsze jedzenie, spacery, wybiegi, zabawy, edukacje, przebywanie w domu i w ogrodzie, w parku,w lesie, na łace, na wakacjach, nad morzem, w górach, nad jeziorem,  w łożeczku , na kanapie, na fotelu i ma mnóstwo przytulania, całowania i rozmowy każdego dnia i przez cały dzień. I każdy piesek ma jeszcze coś bardzo ważnego - spokój w głowie i na duszy, relaks i wielką miłość i szacunek od Nas. I każdy ma swojego przewodnika, który go prowadzi mądrze i spokojnie przez życie.  Wszystko zaleźy od wychowania pieska od maleńkiego szczeniaczka. Wszystko zależy od Nas.Tak jak wychowamy szczeniaczka , z takim  juniorkiem , a później z dorosłym pieskiem bedziemy iść przez życie, a życie to musi być dobre i dla Państwa i dla pieska.

My jako hodowcy Border Collie wykonujemy potężną pracę doskonale socjalizując maluszki, pokazując im wszytsko co możliwe i przezwyczajając go do wielu dźwięków i sygnałów, muzyki, policji, straży pożarnej, samochodów, obcych ludzi-męźczyzn i kobiet oraz dzieci i wielu innych. Pieski też mają swoje zoorganizowane życie, które bardzo lubią, wiedzą kiedy jest zabawa, kiedy jest jedzenie oraz , że po każdym jedzeniu jest odpoczynek. Maja swoją toaletkę i tylko tam idą siusiu i kupkę. Przyznam się Państwu, że jeszcze nie miałam kłopotu z żadnym maluszkiem odnośnie siusiania w inne mejsca. Wystarczy wszytsko dobrze pokazać i zoorganizować, aby bylo w sposób najłatwiejszy zrozumiałe dla maluszka i to wystarczy. Trzeba być poprostu dobrym, cierpliwym, odpowiedzialnym człowiekiem i przewodnikiem. Odpowiedzialność ponad wszystko i prawdziwe wielkie serce. One mają tylko Nas. Tego się nie da nauczyć, takim człowiekiem się jest, a nie bywa i tylko takich ludzi i rodzin zawsze poszukuję dla Naszych cudownych i wyjątkowych szczeniąt z tak uniklanych linii świata.Jestesmy jedyną hodowlą w Polsce , której udało się importować piękną suczkę Hagen z Australii. Posiadamy bardzo elitarne linie linie show znane na  całym świecie.


Proszę przeczytać opinie o Naszej hodowli na Naszym Facebook.

Właściciele hodowli ludzie bardzo kulturalni i wykształceni. Pełni wielkiej miłosci i szacunku dla zwierzat. W 2002 roku rozpoczęli wielką przyjaźń z rasą Border Collie. Właścicielka hodowli Izabella jest technikiem weterynarii i sprawuje całodobową opiekę nad wszystkimi dorosłymi oraz dziećmi w hodowli. Izabella jest rownież certyfikowanym dogoterapeutą. Uczestniczyła i nadal uczestniczy w wielu kursach i warsztatach, aby zdobywac najnowszą wiedzę. Właściciele oboje są instruktorami szkolenia psów, prowadzą szkołę i przedszkole dla psów BorderGold. Służą wszelką wiedzą i poradą podczas zajęć indywidualnych z Państwem. ZAWSZE mamy dla Państwa czas.


Zapraszamy Państwa. 

Izabella & Łukasz tel. 792 166 164