Hodowla Bordercollie

Wkrótce u Nas.

Post wylacznie informacyjny.  O otwarciu gabinetu weterynarii poinformujemy Państwa  w polowie 2023 .Wszystko w ścisłej współpracy z lekarzem weterynarii. 

Chłodzenie nasienia psów

Będziemy prowadzić kompleksowo usługi dotyczące pobierania, oceny jakościowej oraz chłodzenia nasienia, a także transport krajowy oraz zagraniczny. Nasienie psa transportujemy w specjalnych, profesjonalynch tzw. kontenerach, które są przeznaczone do transportu nasienia psa. Profesjonalny kontener z nasieniem zapewnia stabilność temperatury chłodzenia nasienia do 4-5 dni. Transport nasienia zwykle nie przekracza 24 godzin. 

Jak przygotować się do pobrania i transportu nasienia? 

Usługę pobrania, transportu oraz chłodzenia nasienia należy umówić minimum 24 godziny przez jej wykonaniem. Związanie to jest z dodatkowymi, niezbędnymi dokumentami, które należy przygotować i zatwierdzić.

Jakie dokumenty są potrzebne do transportu nasienia psa? Pies musi posiadać czip oraz zaświadczenie o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Należy również przygotować dokładne dane miejsca docelowego ( imię, nazwisko/ dane kliniki, ulica, miasto, kod pocztowy, państwo, telefon, adres e-mail)

Jak wygląda proces pobrania nasienia i chłodzenia? 

W pierwszej kolejności zaczynamy od wyznaczenia optymalnego dnia krycia. Następuje pobranie oraz ocena jakościowa oraz ilościowa nasienia. W ostatnim etapie, nasienie jest chłodzone. Przeczytaj również o inseminacja suki

CHŁODZENIE NASIENIA PSÓW -  ZALETY

Chłodzenie nasienia psów pozwala na rozwój hodowli zwierząt. Pozwala również na doskonalenie metod konserwacji i przechowywania materiału genetycznego, w szczególności ras psów, które są niedostępne lub słabo dostępne. Rosnące zapotrzebowanie na rozwój hodowli sprawia, że zwiększa się możliwość i skuteczność konserwacji nasienia psów w niskich temperaturach. Metody konserwacji nasienia w niskich temperaturach Jakie są zatem metody konserwacji nasienia w niskich temperaturach? Najskuteczniejszymi, a jednocześnie najczęściej wybieranymi metodami konserwacji nasienia psów w niskich temperaturach są chłodzenie nasienia oraz mrożenie nasienia. Najistotniejszymi elementami chłodzenia nasienia jest identyfikacja psa poprzez czip lub tatuaż Istotne jest zebranie do probówki jedynie drugiej frakcji podczas pobierania nasienia. Ważną kwestią jest także wykonanie badań w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową.

Chłodzenie nasienia psa i transport krajowy i zagraniczny

Nasze usługi weterynaryjne  bedą opierać się między innymi na chłodzeniu i transporcie nasienia psa. Trwałość nasienia chłodzonego psa wynosi kilka dni, a żywotność oraz ruchliwość plemników ulegają pogorszeniu wraz z upływającym czasem. Istnieją preparaty służące do rozrzedzenia chłodzonego nasienia, ale w wielu placówkach istnieje możliwość samodzielnego rozrzedzania.

Mrożenie nasienia psa - kriokonserwacja

Mrożenie nasienia psa czyli kriokonserwacja jest bardziej skomplikowaną metodą, ale pozwala na wieloletnie przechowywanie materiału. W bankach nasienia, który niebawem pojawi się i w naszych usługach, można przechowywać zamrożone próbki pobrane wiele lat temu. Dzięki kriokonserwacji czyli długoterminowemu przechowywaniu nasienia psa jest możliwe między innymi transport na terenie kraju, Europy, a nawet międzykontynentalny transport nasienia.